ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Today at 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Today at 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month
kamerras10
 

Top posting users this week
kamerras10
 

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Multimedia » Portali i forumit » Britani, kapen 9 shqiptarë

Britani, kapen 9 shqiptarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Britani, kapen 9 shqiptarë prej Sat Oct 15, 2011 7:53 am

PLUTO

avatar
Root Administrator
Root Administrator

Nëntë shqiptarë të kapur ishin në mesin e 14 të huajve që po tentonin të hynin ilegalisht në territorin britanik duke udhëtuar të fshehur në një kamion me targa rumune që transportonte mobilje për kompaninë suedeze IKEA, njofton Agjensia Britanike e Kufirit.

Të kapurit janë të moshës 20 deri në 50 vjec dhe u arritën të zbulohen vetëm falë qenëve me erë në terminalin e trageteve në North Shield në afërsi të qytetit të Nju Kasëllit.

Emigrantët e fshehur kishin 14 orë në kamion, derisa u zbuluan nga autoritet, të cilët më pas janë ridërguar në Holandë.

Javën e kaluar kamionët rumunë ishin nisur nga Rumania duke udhëtuar përmes Amsterdamit ku besohet se shqiptarët teëetur për të vajtur në Britani, kanë hipur.

Shoferi i maunes rumune është gjobitur 5 mijë sterlina. John Spence, ndihmës-drejtor në Agjensinë Britanike të Kontrollit të Kufirit thotë se zyrtarët e emigracionit përdorin teknologjinë më të fundit dhe përvojën dhe ekspertizën e tyre për të qenë një hap më përpara emigrantëve ilegalë.

“Ne nuk do hezitojmë të marrim masa të forta kundër shoferëve të mauneve që nuk arrijnë të sigurojnë automjetet e tyre”, tha zyrtari britanik.

Britania ka futur në përdorim prej kohësh pajisje kërkimi të tekonolgjisë së larte, përvec qenëve zbulues, si detektorët me dioksid kardoni, monitoruese të rrahjeve të zemrës si dhe skanera, përvec kërkimeve vizuale.

Por jo gjithmonë arrihet të parandalohet hyrja ilegale e emigrantëve të cilët përdorin mënyrë, metoda dhe rrugë të sofistikuara në kërkim të një jete më të mirë në Britani. Këtë e tregon edhe numri i shqiptarëve që arrijnë të mbërrijnë në Britani në mënyrë konstante edhe pse më të vogël në numër se kohë më parë. Shumica nuk kërkojnë azil, por qendrojnë dhe punojnë në të zezë, me përjashtim të rasteve kur regjistrohen si minorenë.

http://zonashqiptare.betaboard.net

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com