ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Today at 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Today at 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month
kamerras10
 

Top posting users this week
kamerras10
 

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Multimedia » Portali i forumit » Arvizu: 21 janari? Pres drejtësi

Arvizu: 21 janari? Pres drejtësi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Arvizu: 21 janari? Pres drejtësi prej Sat Oct 15, 2011 7:41 am

PLUTO

avatar
Root Administrator
Root Administrator

Në intervistën që ambasadori amerikan Alexander Arvizu dha për Top Channel, komentoi edhe disa nga cështjet më të bujshme të këtij viti, ngjarjet e 21 janarit dhe videon Meta-Prifti.

Zoti Arvizu deklaroi se mezi pret që të shohë drejtësi për ngjarjet e rënda të fillimit të vitit, ndërsa lidhur me videoskandalin, pas rrëzimit të ekspertizës nga Gjykata e Lartë, ai u shpreh se ekspertët e kontraktuar nga prokuroria ishin ndër më të njohurit në Amerikë.

TCH: Publiku në Shqipëri nuk po sheh që drejtësia të vihet në vend. Kjo e vërtetë qëndron dhe për ngjarjet tragjike të 21 janarit, ku 4 qytetarë të pafajshëm u

Mendoj se të gjithë ne duam të shohim vendosjen e drejtësisë për incidentin e tmerrshëm të 21 janarit.

Alexander Arvizu
Ambasador i SHBA, Tiranë vranë. Po ju si e shihni, cfarë komenti mund të bëni mbi këtë?

Arvizu: Hetimi po vazhdon ende. Por edhe unë ndaj disa prej këtyre shqetësimeve. Mendoj se të gjithë ne duam të shohim vendosjen e drejtësisë për incidentin e tmerrshëm të 21 janarit. Sic e kam deklaruar më parë, do të doja që një ditë të zgjohesha një mëngjes, të hapja gazetën e të shihja tre seri hetimesh të lidhura mes tyre: një më vete për vrasjet, një për pengimin e mundshem të drejtësisë, nëse kjo vërtetohet nga hetimet, si dhe një ndoshta mbi akuzat për komplot, mbi njerëzit që organizuan dhe zhvilluan një demonstratë, e cila synonte të provokonte dhe një demonstratë e cila synonte të ishte shumë e dhunshme.

TCH: Pra ju mendoni se ishte një puc?

Arvizu: Nuk do të kishte qenë ky karakterizimi që do t'i kisha bërë unë. Por sic e thashë, mendoj se ajo ishte një ditë shumë e errët për Shqipërinë dhe për këdo që merakoset për Shqipërinë. Njerëzit janë duke pritur për drejtësi dhe në këtë kuptim të gjithë sytë janë drejtuar nga zyra e prokurorisë, e përtej saj tek sistemi gjyqësor, për t’i sjellë njerëzve që vuajtën atë ditë, në fakt i gjithë vendi vuajti atë ditë, një drejtësi të matshme për cfarë ndodhi.

TCH: Meqë ra fjala tek prokuroria, si e pritët mosmarrjen në konsideratë të ekspertizës amerikane mbi video-regjistrimin Prifti-Meta, të cilën ia ofruat prokurorisë shqiptare?

Arvizu: Gjëja e rëndësishme për t’u kujtuar është se e ashtuquajtura ekspertizë amerikane nuk ishte ndonjë ndihmë zyrtare e ofruar nga qeveria e Shteteve të Bashkuara, ndryshe nga hetimet për 21 janarin ku ne kemi shpenzuar paratë e taksa-paguesve amerikanë për të ndihmuar hetimet. Në rastin e të ashtuquajturës kaseta Meta-Prifti, qeveria e Shteteve të Bashkuara nuk dha ndonjë ndihmë zyrtare. Mesa jam informuar, prokuroria u këshillua dhe kontraktoi shërbimet e një firme shumë të njohur amerikane, apo ndoshta edhe më shumë se një. Sërish, meqenëse nuk është një miratim zyrtar i qeverisë, unë e kam pak të vështirë të flas direkt për këtë cështje, por mesa kuptoj kishte një apo disa firma amerikane me shumë reputacion që asistuan në disa prej aspekteve teknike të hetimit.

TCH: Zoti ambasador, ju numëruat vetë disa prej votave të fundit në Tiranë, më pas gjërat u përkeqësuan. Si ishin zgjedhjet në Tiranë, zoti Arvizu?

Arvizu: Sigurisht që mori një kohë të gjatë për të numëruar të gjitha votat. Ju e dini se Shtetet e Bashkuara donin shumë që të shihnin zhvillimin e zgjedhjeve sipas planit, dhe në përputhje me njoftimin e Presidentit se zgjedhjet do të mbahen. Nëse e mbani mend, një argument vërtitej lart e poshtë, a janë këto zgjedhje lokale apo politike, dhe përgjigjia ime e thjeshtë ishte: të dyja. Mendoj se kur lexojmë raportin e ODIHR-it shohim një vlerësim shumë të ekuilibruar dhe objektiv të mënyrës se si u mbajtën zgjedhjet. Kishte shumë elementë pozitivë për të cilët mund të flitet, si numërimi i votave apo fushata zgjedhore në vetvete nga partitë, si edhe mbulimi që i bëri media. Unë personalisht do të kisha dashur të shihja më shumë debate kokë më kokë dhe shpresoj që kjo të ndodhë në të ardhmen. Por sigurisht që ajo që të gjithë mbajmë mend është rezultati i garës në Tiranë.

Kjo është pjesa e dytë e intervistës që gazetarja jonë Arta Tozaj i mori ambasadorit të Shteteve të Bashkuara, Alexander Arvizu. Në pjesën e parë, që u transmetua mbrëmjen e së enjtes, ai komentoi raportin e Komisionit Europian, duke thënë se ai solli një rezultat zhgënjyes për Shqipërinë dhe bëri përgjegjëse të dy palët.

http://zonashqiptare.betaboard.net

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs